Patarimai

Saugumo patarimai

-1-

Padangos funkcijos

Susijusi rizika

Vežti krovinį Nurodyta transporto priemonės techniniuose duomenyse: ašies apkrova Veikiama apkrovos per maža padanga perkais. Tai gali lemti greitą padangos savybių prastėjimą ir padanga netgi gali subliukšti. Padangos sąlyčio plotas nebus optimalus, todėl gali nukentėti valdymas ir sukibimas: gali suprastėti valdymas, sukibimas ir stabdymas.
 Gali būti, kad padangos nebus galima atnaujinti. Sutrumpės naudojimo laikas.
Gebėjimas vežti krovinį didžiausiu greičiu Nurodyta transporto priemonės techniniuose duomenyse: didžiausias transporto priemonės greitis Greitai važiuodama per maža padanga perkais. Tai gali lemti greitą padangos savybių prastėjimą ir padanga netgi gali staiga subliukšti. Gali būti, kad padangos nebus galima atnaujinti. Sutrumpės naudojimo laikas.
Važiuoti skirtingais kelio paviršiais Pagal naudojimo sąlygas

Padanga, kuri sumontuota ant netinkamos ašies ar naudojama ne pagal numatytą paskirtį, gali:

  • perkaisti, pavyzdžiui, miesto padanga naudojama ilgose kelionėse greitkeliais.
  • suprastėti, pavyzdžiui, tolimųjų nuotolių padanga naudojama negrįstuose keliuose.

Pastaruoju atveju padangą su giliais pažeidimais turi patikrinti specialistas ir nuspręsti, ar ją galima naudoti toliau, reikia remontuoti ar būtina šalinti kaip nebetinkamą naudoti. Atminkite, kad atsidengus tvirtinamiesiems sluoksniams, jie susilpnės: pagal Projektavimo ir naudojimo taisykles (1986) taip pažeista padanga laikoma netinkama naudoti. Dėl tokio pažeidimo kelyje gali greitai prastėti padangos savybės ir padanga netgi gali staiga visiškai subliukšti. Gali būti, kad padangos nebus galima atnaujinti. Sutrumpės naudojimo laikas.

Vairuoti transporto priemonę Pagal naudojimo sąlygas vairuotojui suteikia informacijos apie naudojimo sąlygas Ant vairuojamosios ašies sumontavus padangą, kuri netinka šiai ašiai ar naudojama ne pagal numatytą paskirtį, atsižvelgiant į kelio paviršiaus būseną ir greitį, gali sumažėti valdymo tikslumas. Dėl to gali būti neužtikrintas visiškas transporto priemonės valdymas.
Vairuoti transporto priemonę Speciali priekinės ašies savybė: specialiai pritaikytas protektoriaus raštas ir vienodumas Vairuojamosios ašies padangos pirmos liečiasi su kelio paviršiumi. Šiai ašiai sukurtos padangos turi nuolat teikti informaciją apie kelio paviršiaus būklės pokyčius, pavyzdžiui, staiga ir trumpam suprastėjusį sukibimą. Šiai ašiai neskirta padanga gali būti mažiau progresyvi arba neperduoti tam tikros informacijos apie kelio paviršiaus pokyčius.
Suteikti komfortišką važiavimą Speciali priekinės ašies padangų savybė: specialiai sukurtas protektoriaus raštas ir vienodumas Vairuojančioji ašis ypač jautri padangų nevienodumui: jungtis su vairu, arti vairuotojo ir t. t. Šiai ašiai skirtos padangos specialiai sukurtos atitikti šį kriterijų, o jų protektoriaus raštai pritaikyti suteikti komfortišką važiavimą. Vairuojamajai ašiai neskirtos padangos nebus tokios komfortiškos.
Perduoti stabdymo jėgą Stabdymas: susijęs su transporto priemonės stabdžių sistema.
Staigiai stabdant priekinė ašis patiria dideles apkrovas.
Kai stabdoma naudojant lėtintuvą, transporto priemonę stabdo varančioji ašis.
Staigiai stabdant vairuojamoji ašis patiria ypač dideles apkrovas, todėl nuo šios ašies padangų ypač priklauso transporto priemonės stabdymo kelias. Vairuojamajai ašiai neskirtos, bet ant jos sumontuotos padangos stabdymo efektyvumas nebus itin geras.
Kai stabdoma lėtintuvu, ypač svarbūs tampa varančiosios ašies padangų protektorius ir karkasas: netinkama padanga mažiau efektyviai perduos jėgos momentą ir sutrumpės padangos eksploatavimo laikas.
Perduoti jėgos momentą Jėgos momentas: priklauso nuo transporto priemonės galios ir sukimo momento Transporto priemonės pagreitėjimą užtikrina tik varančiosios ašies padangos: netinkama padanga mažiau efektyviai perduos jėgos momentą, be to, sutrumpės padangos eksploatavimo laikas.
Optimalų verslo efektyvumą užtikrinantis ilgaamžiškumas Susiję su padangų rida Padangos turi tikti ašiai ir transporto priemonės naudojimui: dėl ašiai nepritaikyto protektoriaus rašto arba numatytam naudojimui pasirinktos netinkamos serijos padangų rida neatitiks jų potencialo.
Optimalų verslo efektyvumą užtikrinantis ilgaamžiškumas Susiję su transporto priemonės degalų sąnaudomis

Nuo komercinės transporto priemonės padangų labai priklauso transporto priemonės degalų sąnaudos. Padangų serijos ir protektoriaus rašto pasirinkimas turės įtakos ir degalų sąnaudoms. Tam tikrais atvejais galima optimizuoti degalų sąnaudas naudojant mažo pasipriešinimo riedėjimui padangas.

Padangoms dėvintis, jų pasipriešinimas riedėjimui mažėja: pakeitus padangą, kai ji dar nėra visiškai nusidėvėjusi*, prarasite potencialias santaupas dėl mažesnių degalų sąnaudų.

*Atsižvelgti į šalies vietos teisės aktus, jų apibrėžimo mažiausiam leistinam protektoriaus gyliui.